MEHMETİM MASA ÜSTÜ REKLAM
PAŞA YAŞAM MERKEZİ
Bahattin Omurcan
Bahattin Omurcan

TARİHİ ZİRVEYE TÜRKİYE DAMGASI

18 Haziran 2021 Saat: 07:22
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 3.162 kez okunmuştur

TARİHİ ZİRVEYE TÜRKİYE DAMGASI

Öncelikle Tanıyıp okuyanlara,

Sonrada okuyup tanıyanlara selam olsun,.

Ben hiç bir Partiye yaranmak İçin bu yazıları yazmıyorum. Kim bu cennet vatana bir çivi çakarsa onun yanındayım, gelmiş geçmiş tüm siyasilerimize saygılıyımdır bugünküler de dahil. 

Tarihtei ilk kez güçlü olanların değil Haklı olanların sözü dinlenen bir NATO Zirvesini Millet olarak ömrü hayatımızda ilk defa 14 Hazıran 2021 Brüksel NATO zirvesinde izledik.

17 yıl önce 28-29 Hazıran 2004 yılında da İstanbul’da NATO zirvesi yapıldı. Avrupa’da yayınlanan Aylık Anadolu Gazetesi köşe yazımdan kısa notlarla şimdiki zirve ile aralarında’ki farklara biraz değinelim istedim.

Önce 17 yıl öncesine gidelim,

Kimler İstanbul NATO zirvesindeydi başlığıyla devam edelim.

Bir defa şu önemli tespiti gözden kaçırmayalım. Belli ki Avrupalı gözünü Asya coğrafyasına dikmiş; özellikle Müslümanların topraklarında nasıl fayda sağlarım, çıkarlarımı nasıl korurum, karnımı nasıl doyururum düşüncesinde olan Avrupalı Başkan ve Parlamenterler ZİRVEDEYDİ. 

Haçlı seferini başlattık diyen o zamanki ABD Başkanı George Busch da eşiyle beraber ZİRVEDEYDİ.

Kbu insanların kafalarında “Bu büyük organizasyonu Türkiye nasıl başaracak, acaba bir olay oluru mu ?bir sakatlık çıkar mı? düşüncesindeki iç ve dış istemeyenlerimizin de gözleri kulakları ZİRVEDEYDİ.

Asıl mesele Anadolu üzerineydi (BOP) Büyük Ortadoğu projesi ANADOLU topraklarını çok ilgilendiriyordu.

Bir zamanların Avrupalısı, “Köktendinci,” Belediye başkanı R.T ERDOĞAN hem ev sahibi olarak hemde T.C. Başbakanı olarak ZİRVEDEYDİ.

Aslında ülke olarak biz ZİRVEDEYDİK.

Yemeklerimiz, müziğimiz, ruhları tazeleyen gösterilerimiz, Havamız, güneşimiz suyumuz ve gerçek dostluğumuz misafirperverliğimiz…

Atalarımızın sanki “Bu misafirler ancak böyle yerlerde ağırlanır.” Dercesine bize amanet ettikleri saraylarımız da ZİRVEDEYDİ.

Bu saydığımız güzelliklere Avrupalı gene fitne çubuğunu ateşledi, yok efendim Başbakan Smokin giymeliydi eşi neden katılmadı gibi olumsuz negatif lafların söylendiği tam bu sırada birde ne görünsün? Başbakanın başörtülü eşi Emine Erdoğan gösterilere alkış tutup ayağa kalkarken tüm devlet adamları da alkış tutarak ayağa kalktılar. Sonra anladım ki bizim başörtümüz de ZİRVEDEYMİŞ. 

46 Ülkenin devlet başkanları İstanbul NATO zirvesinde yediler içtiler ve zirve son buldu. Yazıyı aynen şöyle noktalamıştım, zirvede önemli meseleler nedense tam net bir şekilde görünmedi. Gören varsa bizede söylesin.

Bu zirvede Tercümanlık yapan genç başörtülü kızımızda bu zirvede yerini aldı, evet millet olarak gözümüz kulağımız bu zirvedey’di.

Hepimizin gönlünden geçenleri kısaca sıralarsak, Başkan Erdoğan Joe Biden’e şunları demeliydi.

Eey! Biden. Biz ülke olarak 40 yıldır sizin ürettiğiniz teröristlerle savaşıyoruz, buralara harcadığımız paralarla bir Amerika birde Avrupa ülkesi satın alırdım.

Türkiye 2. Güç olduğunu sağır sultan duydu Sayın: Biden. Marmarada’ki iki önemli boğalarımız unutulmasın. O, eski Türkiye’yi unutun, Sihalarla Boğazları güçlendirdiğimde kimler orada boğulacak bilemem, Gazete fotoğraflarıyla algı yapmadan vazgeçin, vazgeçin’ki, gerçek dostluğumuz devam etsin !

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
Serpil 18.06.2021 07:24
Ağzınıza sağlık
Kemal 18.06.2021 07:24
Bahattin bey Ne savunmada ne üretmede ne de başka bir şey de iyi bir ülke değiliz. Futbolda bile iyi değiliz. Gerçekleri konuşmak gerekirse vah ülkemizin haline
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑