Güncel

Başkan; Büyükakın Yürüyüş Yolu’nu inceledi: Her dükkan 1 hafta zorlanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, yürüyüş yolunda devam eden çalışmaları inceledi. Çalışmaların her dükkan önünde bir hafta süreceğini belirten Büyükakın, esnafı bir nebze olsun rahatlattı

9 Haziran 2021 Saat: 19:19
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 62 kez okunmuştur

Başkan; Büyükakın Yürüyüş Yolu’nu inceledi: Her dükkan 1 hafta zorlanacak
Başkan; Büyükakın Yürüyüş Yolu’nu inceledi: Her dükkan 1 hafta zorlanacak

Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ‘Yeni Yürüyüş Yolu’ kapsamında çalışmaların başladığı Yürüyüş Yolu’nu inceledi. Çalışmaların hangi durumda olduğunu tespit etmek üzere yerinde inceleyen Başkan Büyükakın’a AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, Mustafa Soydabaş, Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta Şube Müdürü Uğur Demir, Yapı Kontrol Dairesi Başkanı Serkan Ihlamur, Kocaeli Kent Konseyi Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve İzmit Kent Merkezi yönetimi eşlik etti.

ASFALTMALA VE KIRMA ÇALIŞMASI

Nisan ayında başlayan Yürüyüş Yolu’ndaki alt ve üstyapı çalışmaları devam ediyor. 8 ay sürecek olan çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Başkan Büyükakın, yine sahaya indi. Yürüyüş Yolu’nda şu an asfaltlama ve kırma çalışmaları sürüyor. Esnafı ziyareti ve çalışmaları inceleme esnasında kimi esnaflar Başkan Büyükakın’a dükkanlarının önünün kapalı olduğu için mağdur olduklarını belirtti. Kimileri ise çalışmaların işlerini aksatmadığını belirterek kendisine teşekkür etti. Dükkanların önü ve projeyle ilgili Başkan Büyükakın’dan bilgi alan esnaflar, Yürüyüş Yolu’nun yeni haliyle dükkanlarının önüne masa sandalye atma taleplerini dile getirdi.

ESNAFI DİNLEDİ NOT ALDIRDI

Esnaf ve vatandaşlarla incelemeleri sırasında bol bol sohbet eden Başkan Büyükakın, esnafa kolaylıklar diledi. Esnafın talep ve sorunlarını da dinleyen Başkan Büyükakın, zaman zaman danışmanlarına not aldırarak sorunların çözümünün hızlanması için talimat verdi. Yürüyüş Yolu’nun ortasında bulunan Atakan Taksi Durağı’nın yeri yeni düzenlemeyle değişecek. Durağın aynı yerinde kalmasını isteyen bir esnaf, dükkanının önünü kapatan taksilerden dolayı Başkan Büyükkaın’a dert yandı. Başkan Büyükakın ise “Taksilerin hepsi çalışmadan dolayı burada. Çalışma bitince burada kalmayacaklar” dedi.

‘HER DÜKKANDA 1 HAFTA KALACAKLAR’

Esnaflara kolaylıklar dileyip açıklama yapan Büyükakın, “Esnaflarımızı meşgul etmemeye çalışacağız. Bitince harika bir proje olacak. Her dükkanın önünde en fazla birer hafta çalışacağız. Bir haftadan fazla kalmayacağız. Programı öyle yaptık. Alanı yavaş yavaş kırarak ilerliyoruz ki kimse mağdur olmasın. Merkez Bankası’na kadar ilerleyeceğiz. Oradaki cadde üstüne de çalışmalara katacağız. Orası oturulabilir bir mekan haline gelecek” ifadelerini kullandı.

‘ALTYAPIYI KIRMADAN HALLETTİK’

Çalışmaları da esnafa bir bir anlatan Büyükakın, “Yürüyüş Yolu’nda kanalizasyon hattını ve altyapıyı açmadan yaptık. Boruların içine yumuşak plastik malzeme enjekte ettik. İçerde sertleştirip kapladık. Sokaklarınızı kazmadan yaptık. Bu hafta SEDAŞ’ın işi var burada. Bir dükkan toplamda 15-20 gün rahatsız olur.  Toplamı bu işin 8 ay. 100- 150 metre kıra kıra ilerliyoruz. Burası çok daha kaliteli bir yürüyüş yolu olacak. Hem genişliyor hem de güçleniyor” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑