toyota kaya
KOTO TAZIYE ILANI
Başiskele Belediyesi Reklam ana sayfa sağ taraf
Besi

Siyaset

Başkan Çakar; “AK Parti’liler şark kurnazlığı yaptı”

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, mecliste yaşanan olaylar hakkında, “AKP Şark kurnazlığı yaparak MHP’li meclis üyelerinin görev alacağı komísyonlara AKP’li arkadaşları verdiler” dedi

7 Nisan 2021 Saat: 16:31
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 613 kez okunmuştur

Başkan Çakar; “AK Parti’liler şark kurnazlığı yaptı”
Başkan Çakar; “AK Parti’liler şark kurnazlığı yaptı”
USTAM KOCAELİ HABER İÇİ REKLAMI

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda yaşanan olayların ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, partisinin ilçe binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Çakar, İzmit Belediye Meclisi’nde yaşanan olaylara değindi. Açıklamada İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ve Meclis Üyesi Arsal Arısal yer aldı.

SUİSTİMAL ETMEYE DEVAM EDİYORLAR

Çakar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Dün ki İzmit Belediye Meclisinin kilitlenmesıne neden olan AKP grubu iyi niyeti suistimal etmeye devam ediyor. Meclis de 2020 faaliyet raporu okundu. İzmıt Belediyesi’nin 2020 yılında yaptığı hizmetlerin konuşulmaması için meclis de kaos çıkardılar. İzmit Beledıyesi’nin yapmış olduğu faaliyetlerden izmit halkı çok memnun, biz mahallelerde geziyor vatandaşlarımızı dinliyoruz. AKP tabanı dahil herkes yapılan hizmetlerden memnun, memnun olmayan, AKP’nin musluğu kesilen kaymak tabakası. Yine dün ki meclis de denetim komisyon raporu okundu. Baktık ki yerel medya da 3,4 isim konuşuluyor, koskoca İzmıt Belediyesi’nde de bir yılda 17,000 bin küsur fatura kesiliyor. Tabi ki içlerinde CHP’li arkadaşlarda olacak. Mühim olan verdiği teklifin uygunluğudur.

Soldan sağa; İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Arsal Arısal, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural

MÜCADELE EDİYORUZ

Biz AKP’li arkadaşlardan şunu da bekliyoruz. 2 yılda kaç tane AKP’li arkadaş İzmit Belediyesi’nde iş aldı onları da açıklasınlar. Başka bir konu ihtisas komisyon üyeleri seçimi. Belediyeler birliği ve danıştay kararına göre meclis üyesi tam sayısına göre hesaplama yapılır. Buna göre siyasi partiler komisyonda görev yapacak isimleri bildirirler. Bu meclis tablosunda CHP 2, AKP 2 üye verme hakkı bulunuyor. Bizler geçen yıl MHP’li meclis üyeleri de her komisyon da olacağını düşünerek komisyon üyelerini 5 olarak kabul etmiştik. Sonradan gördük ki AKP şark kurnazlığı yaparak MHP’lı meclis üyelerinin görev alacağı komísyonlara AKP’li arkadaşları verdiler.  Bizler meclis üyelerinin hak ettikleri şekilde komisyonlarda görev almaları için mücadele ediyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑