Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Güncel

Belsa'da esnafa icra şoku

Belsa Yönetimi tarafından aidat borcunu ödemeyen esnafa icra takibi yapılacağına dair uyarı yazısı gönderildi. Pandemi dönemi nedeniyle zor günler geçirdiklerini ifade eden Belsa esnafı ise anlayış bekliyor.

15 Ekim 2020 Saat: 17:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 967 kez okunmuştur

Belsada esnafa icra şoku
Belsa'da esnafa icra şoku

Koronavirüs döneminde dükkanlarını açamayan Belsa esnafı gelen icra takipleriyle şok oldu. Aidatların esnaftan alınamaması durumunda aidat kat maliklerinden temin edilecek. Esnaf kapalı kalınan süreçte hizmet alamadığını belirtirken,  o dönemin aidat borcunu ödemek istemiyor. Belsa yönetimi ise aidatını ödemeyen esnaflar için icra takibi işlemine başlayacak. Belsa yönetimi pandemi dönemine denk gelen Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için gecikme bedelini aidatlara yansıtmadı. Aidat borcu 170 bin lira da, 50 bin lira da olan esnaf bulunuyor. Belsa yönetimi de yıllardır tahsil edilmeyen aidatlar yüzünden bu tabloyla karşı karşıya kalındığını ifade ediyor.

 

ESNAF KENDİS GEÇİM MÜCADELESİNİ VERİYOR

 

31 Aralık 2020 tarihine kadar ödemelerin yapılmaması durumunda Belsa yönetimi mevcut borcun üzerine yüzde 5’te gecikme faizi uygulayacak.  Borcunu en az 2 ay ödemeyen kat maliki ve esnaflar için ise icra takibi başlatılacağı da tebligatla duyuruldu. Belsa esnaflarından Hüseyin Beyaztaş esnafın zaten zor durumda olduğunu ifade ederek, “Benim 20 bin lira küsur aidat borcum var. Ben bu parayı nasıl ödeyeceğim. Esnaf olarak işlerimiz zaten düşük. Pandemi sürecinde en çok esnaf olumsuz bir şekilde etkilendi. Esnaf kendi geçim mücadelesini veriyor” dedi.

 

ÖDEME KOLAYLIĞI OLACAK

 

Aidat borcu olan esnafa tebligat Belsa yönetimi tarafından tebligat gönderildi. Tebligat eline ulaşan esnaf ve kat malikleri 7 gün içinde borçlarını ödemesi gerekiyor. Belsa yönetimi geçmiş dönem aidat borçları için peşin ödemelerde yüzde 50 indirim, taksitli ödeme yapacaklara ise yüzde 30 indirim uygulayacak. Yüzde 30 oranında indirim yapılan esnafa 6 taksitle ödeme kolaylığı sağlanacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑