toyota kaya
KOTO TAZIYE ILANI
Başiskele Belediyesi Reklam ana sayfa sağ taraf
Besi

Sağlık

BEYAZ ÖNLÜKLERİ İLE SAHAYA İNDİLER

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, sağlık çalışanlarıyla birlikte İzmit ilçesinde hizmet veren bazı esnaf ve işletmeleri ziyaret ederek artan koronavirüs vakalarına karşı önlem ve tedbirlere uyma konularında uyardı.

7 Nisan 2021 Saat: 17:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 821 kez okunmuştur

BEYAZ ÖNLÜKLERİ İLE SAHAYA İNDİLER
BEYAZ ÖNLÜKLERİ İLE SAHAYA İNDİLER
USTAM KOCAELİ HABER İÇİ REKLAMI

Koronavirüs vakaların ülke genelinde artmasının ardından yetkililer dört koldan vatandaşları bilgilendiriyorlar. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren ve sahaya inen Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, il sağlık müdürlüğü çalışanları ile toplum nezdinde koronavirüse karşı farkındalık oluşturmak ve çeşitli bilgilendirmelerde bulunmak üzere İzmit’te hizmet veren esnaf, işyerleri ve vatandaşları ziyaret etti.

Kocaeli Valiliğinden yürüyüş yolu semt polikliniğine kadar yürüyen İl Sağlık Müdürü Pehlevan’a Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Ahmet Sarıışık, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Şeref Kasımoğlu, Personel Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Muhammet Coşkun Güler, Başkan Yardımcıları ve sağlık çalışanları eşlik etti. Beyaz önlükleri ve afişleriyle İzmit Yürüyüş Yolu’nu baştan sona dolaşan Pehlevan ayrıca vatandaşlarla sohbet ederek görüşlerini dinleme imkânı da buldu.

“HER ZAMAN SAHADAYIZ”

Program sonrası açıklamalarda bulunan Pehlevan “Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Covid-19 ile amansız bir mücadele içerisindeyiz. Maalesef son günler vaka sayılarında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bir artış mevcut. Bu yüzden maske, mesafe ve hijyene daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bu çerçevede her zaman sahadayız ama bu kez farklı bir etkinliğe imza atmak istedik. Esnafımızın, vatandaşımızın halini hatırını sorup gerekli uyarılarda bulunarak, onlarında fikirlerini almak istedik.

Kalabalık ortamlara mümkün oldukça girmemek gerekiyor. Etkinliklerden, taziyelerden, düğünlerden kesinlikle kaçınılmalı. Aşı sıra gelen vatandaşların aşılarını yaptırması gerekiyor. Bizler sağlık orduları olarak her zaman göreve hazırız ama vatandaşımızın sağlıklı olmasını istiyoruz. Bugün yaptığımız etkinliğimize insanların tepkileri çok olumlu oluyor. Zaten artık herkes kurallar konusunda daha hassas bir tavır takınıyor. Bu sadece sağlık personelinin mücadelesiyle kazanılacak bir savaş değil. Birlikte mücadele verdiğimiz takdir de zaten vaka sayıları düşecek ve sağlıklı günlere geri döneceğiz”  diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑