TURINDEXS
Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Ekonomi

Ekonomiye DEVA Reçetesi Sunulacak

Genel Başkan Ali Babacan liderliğinde Türkiye sathında hızla teşkilâtlarını tamamlayan DEVA Partisi’nde Kocaeli İl Teşkilâtı, ilçe açılışlarının ardından eğitim çalışmalarına da başladı

14 Ekim 2020 Saat: 01:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.913 kez okunmuştur

Ekonomiye DEVA Reçetesi Sunulacak
Ekonomiye DEVA Reçetesi Sunulacak

2 Temmuz’da Genel Başkan Ali Babacan tarafından Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı olarak Adem Koç’a yetki verilmesi ile başlayan DEVA Partisi’nin Kocaeli’ndeki kuruluş çalışmaları, ilçe binalarının bir bir açılmaya başlamasıyla artık son noktaya yaklaşırken; il yönetiminde eğitim çalışmalarına da başlandı.
+++++
BİRİNCİ ÖNCELİK EKONOMİ
Yoğun bir eğitim takvimine girecek olan partinin birinci önceliği ekonomi olacak. 14 Ekim Çarşamba günü DEVA Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Ekonomi ve Finans Politikaları da Başkanı olan Çağlayan ATEŞ, İl Yönetim Kurulu üyelerine "Türkiye’nin Son Ekonomik Verileri ve Temel Ekonomik Sorunları" başlıklı özel bir sunum gerçekleştirecek.
24 Ekim’de ilk ilçe kongresini yapacak olan ve kongreler tamamlandıktan sonra da hızla sahaya inerek çalışmalara başlayacak olan Kocaeli teşkilâtının, temel ekonomik sorunlar konusunda güncel bilgileri alması ve ilerleyen dönemde bu doğrultuda geliştirilecek politikalara katkı sunması hedefleniyor.
++++++
EKONOMİNİN TEDAVİYE İHTİYACI VAR
DEVA Partisi il yönetimine ekonomi ile ilgili sunumu gerçekleştirecek olan Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı Çağlayan Ateş, basına yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Amacımız il yönetimimizdeki tüm arkadaşlarımıza temel ekonomik verileri aktararak güncel ve taze bilgiye ulaşmalarını sağlamak. Partimizin temel ekonomik politikalarını aktararak mevcut sistemdeki ülkeyi darboğaza sürükleyen sorunları dile getirmek. İl yönetimindeki arkadaşlarımızla beraber fikir alışverişinde bulunarak ve onlardan da katkı alıp, gelecek dönemde belirlenecek ekonomik stratejileri birlikte ele almak olacak. İnanıyorum ki çok verimli bir toplantı gerçekleştireceğiz.
Bu tür sunum faaliyetlerimiz, ekonomi ve finans birim başkanlığımızca aylık olarak devam edecek. Aynı zamanda ilçe teşkilatlarımıza da bu aylık ekonomik veri paketi eğitimini de başlatacağız. Türkiye’nin sorunlarına değinerek çözüm önerilerimizi sunacağız."
Bu Çarşamba akşamı DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek olan sunumun ardından önümüzdeki dönemde Dış İlişkiler, Kadın Sorunları, Gençlik Sorunları, Çevre ve Kent Sorunları vb. kenti ve ülkeyi yakından ilgilendiren konularda da İl Başkanlığı’nda eğitim çalışmalarının yapılacağı öğrenildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑