Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Güncel

Ellibeş: “Türkiye, kardeşlerinin daima yanındadır”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar’ı ziyaret etti

15 Ekim 2020 Saat: 18:51
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 767 kez okunmuştur

Ellibeş: “Türkiye, kardeşlerinin daima yanındadır”
Ellibeş: “Türkiye, kardeşlerinin daima yanındadır”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar’ı ziyaretinde, “Türkiye olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm imkanlarımızla dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
GENİŞ KATILIMLI ZİYARET
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ile AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar’ı Seka Park içinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde ziyaret etti. AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcıları İbrahim Gürsel, Ahmet Sönmez, Muharrem Top, İshak Yıldırım, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ferit Yağız, Halil Güngör Dokuzlar, Selim Çoban, Abdülkadir Yılmaz, Nilgün Erciyes, Hicran Bozkurt, Berna Yenice Esen, Nuray Erdem, Mustafa Karakoç ile ilçe başkan yardımcıları ve ilçe yöneticilerinden oluşan kalabalık bir grubun eşlik ettiği Ellibeş ile Güney’i, Federasyon Başkanı Bilal Dündar, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Seven, İbrahim Balyan ve Adnan Zamburkan ile birlikte karşıladı.
ERMENİLERİN YAPTIĞI KATLİAM
Kültür Evi girişinde Azerbaycan Bayrağı arkasında toplu fotoğraf çekilip, Ermenistan’ın Azerbaycanlı sivil halkı hedef aldığı saldırılar karşısında Azerbaycan’ın yanında olduğu mesajı verilerek başlayan ziyarette AK Partililer Hocalı Katliamında Ermeniler tarafından öldürülen çocuk ve kadın fotoğraflarının yer aldığı “Katliamın Sessiz Tanıkları” sergisini ve “Haydar Aliyev Kütüphanesi”ni gezdi. Başkan Ellibeş, günün anısına hatıra defterine Azerbaycan halkıyla, Türk halkının kardeş olduğunu ve dünya döndükçe bu kardeşliğin devam edeceğini belirten mesaj yazdı. Türkiye’nin Ermenistan’ın haince saldırıları karşısında Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğini belirten Başkan Ellibeş, şunları söyledi:
HADDİNİ AŞANLARA DERSİNİ VERMEYE HER ZAMAN HAZIRIZ
“Azerbaycan’ın yüzde 20 civarındaki toprağının bulunduğu bölge, yaklaşık 30 yıldır Ermenistan işgali altında bulunmaktadır. Ermenistan, bölgedeki barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Karabağ meselesinin çözümü de Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgalini sona erdirmesinden geçmektedir. Ermenistan son yaşanan olaylarda Azerbaycan'dan çok Türkiye'yi suçlamaktadır. Adeta bir korkuyla meseleyi Türkiye'ye dönük bir kara propagandaya dönüştürmektedirler. Türkiye olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm imkanlarımızla ve tüm kalbimizle dost ve kardeş Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa karşı Türkiye’nin kararlı duruşu devam edecektir. En son İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, Ankara ziyareti sırasında Türkiye’nin bu duruşunu test etmeye kalkmış, ‘Türkiye’yi Suriye'den çekilmesi konusunda uyarıyoruz’ gibi haddini aşan bir ifade kullanmıştır. Ancak Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu tarafından anında cevabını almış, Avrupa ülkelerinin göçmenler karşısındaki iki yüzlülüğü ortaya konmuş ve bu tür tavırların sivilleri hedef alan Ermenistan gibi ülkelere neden gösterilmediği hatırlatılmıştır. Türkiye, eski Türkiye değildir. Bölgesinde ve dünyada mazlumların, kardeşlerinin yanında ne pahasına olursa olsun olmaya devam edecektir”. Başkan Ellibeş, Azerbaycan Ordusu’nun zaferi için dua ettiklerini belirterek, zafer duası içeren bir tabloyu Dündar’a hediye etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑