Siyaset

“En büyük değişim CHP de yaşandı”

Kocaeli ziyareti kapsamında ilk durağı olan Darıca ilçesinde muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Açık ve net ifade ediyorum son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti CHP’dir” dedi

24 Haziran 2021 Saat: 15:59
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 68 kez okunmuştur

“En büyük değişim CHP de yaşandı”
“En büyük değişim CHP de yaşandı”

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP ) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyarette bulunmak için Kocaeli’ye geldi. Kılıçdaroğlu, programı kapsamında ilk olarak Darıca ilçesindekiHegsagone Otel’de muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Programa  Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, TBMM Meclis Başkan Vekili Haydar Akar, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, DP Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu ve davetliler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“BÜTÜN FABRİKALARI SATTILAR”

Programda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyetin kurduğu bütün fabrikaları sattılar. Tank palet fabrikasından bir dolar dahi almadılar. Cumhuriyeti kuranlar bir silah kurmak istediler. Makine kimya ihtisas fabrikasıydı şimdi bunu bitirmek istiyorlar. İşçiler ayakta, bizde ayaktayız onların hakkını savunuyoruz. Bir yerde haksızlık varsa onunla beraber mücadele etmeliyiz. Meslek liseleri vardı, kapandı. Kılıçdaroğlu anlatıyorsun da bu işten nasıl çıkacağız onu da anlatacağım.

“YANLIŞLARI DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORUM”

Bu sorunları beraber bizi ayrıştıran söylemleri duymayacaksınız. Etnik kinlik üzerinden kim siyaset ediyorsa vatanını sevmiyordur. Kim olursa olsun insan mı insan, derdi mi var çözülecek. Açsa karnını doyuracağız, karnını doyuracağız. İnanç üzerinden siyaset, inanç siyasetin konusu değil. Bir kişi ayrıştırılırsa ona sahip çıkacağız. Bu süreç içerisinde CHP’nin kusuru yok muydu? Özeleştiri de yapıyorum. Bizim de kusurumuz yanlışımız vardı bunları düzeltmeye çalışıyorum. Açık ve net ifade ediyorum son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan parti CHP’dir.

“İKTİDAR BUNUN HESABINI VERİR”

1.5 milyon TAŞERON vardı kim sahip çıktı? Emeklilere ikramiye kim sahip çıktı? Konteyner’dan çöp toplayanlar vardı biz bunlara sahip çıkmayacaksak niye siyaset yapıyoruz. Siyasetin kirlilikten çıkması lazım. Demokrasin kaynağı budur vatandaş vergi öder iktidar da bunun hesabını verir. Hesabını vermiyorsa orada demokrasi yoktur. O kadar işsiz varken neden önlem almadık,  5 kişiye milyarlarca para verirken neden insanları bir parmak bala muhtaç bıraktık. Teknoloji liseleri kuracağız 6 yıl olacak yatılı olacak. Ailesine yük olmayacak ne konuda çalışmak istiyorsa o konuda eğitim alacak ve 3. Sınıftan sonra staj yapacak sigortasını devlet ödeyecek.

“SURİYELİLERİ GÖNDERECEĞİZ”

Üniversiteye gidecekse +2-3 puanla gidecek. Kimle konuşsam nitelikli eleman ihtiyacı var diyor. Bütün Türkiye’de 6-6,5 milyon Suriyeli var deniyor. Suriyelilere diyeceğiz ki buyrun kendi ülkenize diyerek göndereceğiz. Biz kendi ülkemizin çıkarlarını koruyacağız ama kimsenin hakkını da yemeyeceğiz. Bütün insanlık dramını sonlandıracağız. Bu milleti kuranların bütün hayatı savaşlarda geçmişlerdir. Bu devleti kuranlar sonra yurtta barış dünya da barış demiştir. Irak’ta kavgalıyız, Mısır’la kavgalıyız, neden kavgalıyız. Bunların sorumlusu kim ve devlet neden böyle yönetiliyor. Bizim demokrasiye ihtiyacımız var. Ben düşüncemi açıkladığım zaman demokraside kimse beni hapise atmaz, haksızlığa uğradığımda mahkemeye başvururum. Nerede demokrasi varsa orada büyüme olmuştur. İnsanları farklı bir düşünceye sahip olduğu için mahkum etmemeliyiz.

“EN FAZLA 5 YIL”

En fazla 5 yıl içinde Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmaz. En fazla 6 ay içinde Türkiye’de herkes rahat nefes alabilir. Çiftçiye pandemi döneminde kredi vermişsiniz faizlerini geri ödesin diyorsanız, bu faizi sileceğiz. Esnaflar aynı şekilde esnafın kredilerinin faizlerini sileceğiz, üniversite öğrencileri okurken kredi almış iş ver borcu ödeyim kardeşim ama iş yok. Bunları kaldıracağız, adalet adalet. Adaletli bir devleti inşaa ettiğimizde her şey çözülür. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz, ayıp olmaz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑