lastik iş sağ blok ilan 16 ocak
Ezgi Taş
Ezgi Taş

BU GENÇLİK NEREYE GİDİYOR?

Bu sorunun cevabını merak mı ediyorsunuz ? Gelin hep beraber bakalım nereye gidiyoruz..
Pardon ya da nereye gidemiyoruz.

11 Mayıs 2021 Saat: 17:51
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 2.099 kez okunmuştur

Bu hafta biraz gençlerin mutsuzluğu , umutsuzluğu konusunda konuşmak istiyorum sizlerle. Çünkü son zamanlarda o kadar mutsuz bir toplum haline dönüştük ki özellikle biz gençler olarak bir yerden içimizi dökme ihtiyacı duyuyoruz. Derdimizi anlatmak ve en önemlisi anlaşılmak istiyoruz. Çoğumuzun ortak dertleri işsizlik, gelecek kaygısı, belirsizlik, parasızlık, pandemi…

Buraya milyonlarca veri , neden ya da hangi topluluk ne araştırması yapmış gibi istatistiksel yüzdeler koymak istemiyorum çünkü bence artık nedenlerden çok sonuçlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Bir yerlere gelebilmek için ortalama on yedi senemizi okullarda eğitim alarak geçiriyoruz. Aldığımız bu eğitimlerin bir karşılığı olsun diye öğrencilik hayatımız biter bitmez güzel bir yerde güzel bir maaşla işimizi en iyi şekilde yapmanın hayallerini kuruyoruz.

Aaa ama durun oda ne!!

Tam işe girmenin hayallerini kurup bunun için başvuru yaptığımız yerlerden ‘Kusura bakmayın ama biz en az 3-4 senelik tecrübesi olan birilerini arıyoruz.’ şoku… Eee daha yeni mezun olduk ne tecrübesi bir yerden başlayacağız ki bizde tecrübemizi kazanalım kardeşim. Tecrübesi olanı torpilli olana değişen bir kesimde var ama ben bu konuya girmek bile istemiyorum..

Neyse artık böyle oluyor demek ki bu işler. Diyeceğim o ki okul okumakla bitmiyor.. İşi işin mutfağında öğrenip pişmek gerekiyor. O yüzden sevgili yeni mezun ve tecrübesiz arkadaşlarım Allah bizlere sabrını verir inşallah diye düşünüyorum.

Bu söylediklerim çözülebilir sorunlar mı ? Bence çözülebilir sorunlar. Gençlerine sahip çıkamayan bir ülkeyiz aksini tartışmamız komik olur bence. Bu ülkenin vatandaşları olarak bir yere kadar elimizden geleni yapıyoruz bir yerden sonra devletimiz de destek olup elimizden tutarsa bu sorununda üstesinden geliriz diye düşünüyorum. Aksi halde genç ve işsiz kesim olarak sevdiğimiz mesleklerimizi yapmayıp sırf parasal kaygılarımız olmasın diye kendimizi herhangi bir kamusal ortama atıp garantici bireyler haline geleceğiz.

Biz de buna ‘Vasata Razı Gelmek’ diyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 3 yorum yapılmıştır
Mevlüt 21.05.2021 23:33
Çok haklı bir yazı
Dogucan Özsimsek 12.05.2021 16:32
Çok güzel bir yazı Ezgi Hanım başarılarınızın devamını dilerim.
Gizem 11.05.2021 18:38
Hükümet değişmeden, düzen değişmeyecek. Ağzına, yüreğine, eline sağlık.
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

17 GÜN BİRBİRİMİZİ GÖRMEDEN YAPABİLİRİZ30 Nisan 2021 Saat: 17:35
Merhaba Kocaeli ben Ezgi Taş ‘’Ezginin Günlüğü’’ köşesiyle artık her hafta güncel olan tüm konularla karşınızda olacağım.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑