Güngör Arslan cinayetinde 6 sanığın tutukluluğuna DEVAM

Güngör Arslan cinayetinin 10 Ekim 2022 tarihli ikinci duruşmasında 6 tanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin  2022/118 Esas sayılı dosyasının ikinci duruşması 10.10.22 tarihinde 10:00'da başladı. Tutuklu sanıklar Ramazan ÖZKAN, Hasan Emre ÇELIK, Ferhat YILDIRIM, Ersin KURT, Burhan POLAT ve Ramiz SAATÇI, Tutuksuz sanıklar Emrah YILDIRIM, Erdal YILDIRIM, Kadir YILDIRIM, Özgür TASKIRAN ve Yadigar BASYURT, Katılanlar Suna ARSLAN ve Nazlıcan ARSLAN ile katılanlar vekilleri Av. Cahit CiFTÇİ ve Av. Mehmet Akif ASAR,
Sanık Ramazan ÖZKAN müdafisi Av. Taha AYDIN, sanık Burhan Polat müdafileri Av. Burcu ÖZTÜRK ve Av. Buğra YÜKSEL, sanık Hasan Emre CELiK müdafisi Av.Suat ÇELiK, sanık Ramiz SAATÇI müdafisi Av.Taha BASGAN, sanık Ersin KURT müdafileri Av. Naim KARAKAYA, Av. İsmail Hakkı BAŞARAN, Av. Murat ALTUN ve Av. Mahmut POLAT, sanık Erdal TİLKİ müdafisi Av. Baran ORAL, sanık Yadigar BAŞYURT müdafisi Av.Mehmet Uğur SAHIN, sanık Emrah YILDIRIM müdafileri Av. Arzu KARAKAŞ TOLA ve Av. Deniz ÇiFTÇi, sanık Erdal YILDIRIM müdafisi Av. Aykut BALCI, sanık Can YILMAZ müdafileri Av.Burak SAHİN ve Av. Oğuz TOSUN, sanık Özgür TAŞKIRAN müdafisi Av. Mustafa İLHAN, sanık Ferhat YILDIRIM müdafileri Av. Cumali AYDEMİR ve Av. Selçuk TANRIVERDi, sanık Kadir VILDIRIM müdafisi Av. Eren VURAL, sanık Hasan Emre ÇELiK müdafileri Av. Cebrail ÇİÇEK ve Av. Suat ÇELİK, sanık Erdal TİLKİ duruşma salonunda hazır bulundu.

Hazırlık aşamasında el konularak Siber Suclarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderilen dijital materyallere ilişkin raporların geldiği görüldüğü, Kocaeli CBS2022/16024 sayılı soruşturma dosyasının derdest halde olduğu görüldü. 
Sanık Özgür TAŞKIRAN müdafisinin istifa dilekçesi vermiş olduğu görüldü.
Sanık Ersin KURT müdafisi Av. Naim KARAKAYA ile katılanlar vekili Av.Cahit Çiftçi söz aldılar : Biz duruşmanın SEGBiS sistemiyle kayda alınmasını talep ediyoruz dediler.
G/G:
Dosyadaki taraf sayısı ve bir kısım sanık müdafileri ve katılan vekilinin talebi doğrultusunda duruşmanın sesli ve görüntülü sistem ile kayda alınmasına oybirliği ile karar verilip açıklanarak, yargılamaya devam olundu.

Gereği Görüşüldü İstemgibi


1- Katılanlar vekili Av.Cahit ÇİFTÇİ'nin bu celse talep etmiş olduğu taleplerinin yargılamaya katkı sağlamayacağı anlaşılmakla reddine.
2- Sanık Ramiz müdafisinin suçta kullanılan silahın vahimliğinin yeniden tespiti yönünde kriminal raporu aldırılması talebi, sanık Emrah YILDIRIM müdafisinin dijital materyallerin iadesi talebinin, sanık Ramazan'in olay mahallinde keşif yapılması talebinin ve diğer sanık ve sanıklar müdafilerinin taleplerinin dosyada suçta kullanılan silah için aldırılan kriminal raporun mevcudiyeti, mevcut görüntü kayıtlarının yeterliliği karşısında taleplerin yargılamaya katkı sağlamayacağı, yargılamayı uzatacağı anlaşılmakla ayrı ayrı reddine.

3- C Savcısının Kocaeli C.Bassavcılığı'nın 2022/16024 soruşturma sayılı dosyasının beklenilmesi yönündeki talebinin reddine.

4-Sanıklar Ramazan ÖZKAN, Hasan Emre ÇELiK, Ferhat YILDIRIM, Ersin KURT, Burhan POLAT ve Ramiz SAATÇi' nin üzerlerine atılı kasten öldürmeye azmettirme, tasarlayarak kasten öldürme ve öldürme suçuna yardım etme suçları yönünden dosyada mevcut olay yeri görüntü kayıtları ile buna ilişkin rapor, olay yeri inceleme raporu, suçta kullanılan silaha ilişkin aldırılan kriminal rapor, maktule ait ölü muayene raporu, sanıkların üzerlerinden ve konutlarından arama sonucu ele geçirilen telefon ve bilgisayarlara ait dijital metaryal inceleme raporları, sanıkların birbirleri arasında gerçekleşen telefon görüşmelerine iliskin HTS raporları, teşhis tutanaklan, PTS kayıtlarına ilişkin tutanak ve bilgiler gibi somut suç şüphesini gösterir maddi delillerin varlığı, sanıkların üzerlerine atılı suçların CMK 100/3 maddesinde düzenlenen suçlardan olması nedeniyle kanunen kaçma şüphelerinin varlığı, kanunda öngörülen suçlar yönünden öngörülen ceza miktarına göre tutuklu kalınan süre, mevcut delillere göre tutuklama tedbirinin ölçülülüğü göz önüne alınarak sanıkların ayrı ayrı tutukluluk hallerinin devamına,
Günler dolu oldugundan tutukluluk durumu süresinde görüşülmek üzere duruşmanın 21/11/2022 günü saat 10:00'a bırakılmasına oybirliği ile karar verildi. 

11 Eki 2022 - 01:10 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sizin Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sizin Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Sizin Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sizin Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Kocaeli’de Gerçekleştirilecek Konserde Hangi Sanatçıyı Görmek İstersiniz ?