BRC ESTETİK
KARTEPE PALET

Siyaset

İlçe başkanlığını unutturmuyor

CHP Gebze eski ilçe başkanı Musa Yılmaz, ilçe başkanlığı yaptığı dönemi unutmayarak 37’inci dönem ilçe başkanı unvanını kullanarak paylaşımlar yapmaya devam ediyor

5 Haziran 2020 Saat: 17:25
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 7.520 kez okunmuştur

İlçe başkanlığını unutturmuyor
İlçe başkanlığını unutturmuyor

Gebze bir zamanlar solun kalesi olarak bilinirdi. Solun kalesi olarak bilinen Gebze’de CHP’nin ilçe başkanlığını yapmak da büyük bir gurur ve onur kaynağı olarak sayılır.

CHP’nin bugüne kadar Gebze’de ilçe başkanlığı Gebze’nin önde gelen aileleri başta olmak üzere toplumda saygın olan kişiler olmasına dikkat edilirdi.

Ancak 1994 yerel seçimlerinde Gebze Belediyesi’nin kaybedilmesiyle birlikte CHP’deki kalite gittikçe düştü

Yerel seçimlerin kaybedilmesinin ardından CHP’de iç çekişmeler başladı.

İç çekişmelerde dolayı bir türlü Gebze’de yerelde iktidar olamayan CHP’liler parti içerisinde iktidar olmak peşine düştüler.

CHP Gebze’deki iç çekişmelerden dolayı yaşanan gruplaşmalar yüzünden sırf karşı tarafın ilçe başkan adayı kazanmasın diye olmadık isimler ilçe başkanı adayı yaptırılıp kongre kazandırıldı.

Bu isimlerin başında da Musa Yılmaz geliyor.

CHP’nin Gebze’de gelmiş geçmiş en kötü, en beceriksiz, en şaibeli ve en tartışmalı ilçe başkanı olan Musa Yılmaz ilk olarak il yöneticisi olarak CHP’de aktif olmaya başladı.

İl yöneticiliğinin ardından CHP Gebze İlçe Örgütü’nün 36’ncı olağan ilçe kongresinde Musa Haydaroğlu, Recep Dursun ve Musa Yılmaz ilçe başkan adayı oldular. Ancak kongreyi Recep Dursun kazandı.

Ancak ilçe başkanlığı koltuğuna gözü olan CHP’li Musa Yılmaz pes etmeyerek CHP Gebze’nin 37’nci olağan ilçe kongresinde yeniden aday olarak bu kez kongreyi kazandı.

ilçe başkanı seçilen Musa Yılmaz’ın ilk icraatı ise kendisine destek veren ekiplerle ters düşmek oldu. İlçe başkanı olduğu dönemde Cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimleri yaşayan CHP’li Musa Yılmaz her iki seçimde de başarısız bir ilçe başkanlığı yürüttü.

Özellikle 31 Mart 2019 yılındaki yerel seçimlerde CHP’nin Gebze Belediye Başkanı adayı Recep Dursun ile yaptığı tartışmalar yüzünden CHP Gebze’de beklenen oyu dahi alamadı.

CHP’nin son olağan ilçe kongresinde de yeniden ilçe başkanı adayı olan Musa Yılmaz sadece 45 oy alabildi.

İlçe başkanlığı döneminde söylediği ve yaptığı açıklamalarla da sürekli tartışma konusu olan Musa Yılmaz şimdilerde ise ilçe başkanlığı dönemi unutturmayarak 37’inci dönem ilçe başkanı unvanını kullanarak sosyal medyada paylaşımlar yaptığı görüldü.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑