BRC ESTETİK
KARTEPE PALET

Güncel

İzmit Belediyesi Açıkladı: Olay Tamamen Kurgu

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, karpuz satan Ahmet Karaman'ın İzmit Belediyesi' ni suçlayarak kamyonunu yakması olayına İzmit Belediyesi açıklama yaptı

5 Haziran 2020 Saat: 22:12
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 8.799 kez okunmuştur

İzmit Belediyesi Açıkladı: Olay Tamamen Kurgu
İzmit Belediyesi Açıkladı: Olay Tamamen Kurgu

Değerli İzmitliler diye başlayan açıklama metni bu şekilde:


İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, seyyar şekilde satış yapmasına izin vermediğimiz gerekçesiyle, karpuz satışı yaptığı kamyoneti yakarak çevresindeki insanların canını tehlikeye atan Ahmet Karaman bu tehlikeli eylemi sadece kendi çıkarına dokunduğu için gerçekleştirmiştir. 

Zira; 

İZMİT BELEDİYESİNİN İZİN VERDİĞİ ALANDA DEĞİL

 İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yaz mevsimi boyunca üç ay süreli olarak karpuz satacak olan esnafın kendisine gösterilen yerlerde satış yapması gerekmektedir. 


DEFALARCA UYARILDI

 Yahya Kaptan Mahallesi’nde seyyar olarak karpuz satışı yapan Ahmet Karaman isimli vatandaş defalarca Yahya Kaptan Anıtı önünde satış yapmaması yönünde uyarılmış, ancak yapılan tüm uyarılara rağmen hukuksuz bir şekilde satış yapmaya devam etmiştir.

SATICIYA İKİ FARKLI YER DAHİ GÖSTERİLDİ

•Mağduriyet yaşamaması için kendisine İzmit ilçe sınırları içerisinde iki farklı alan dahi gösterilen seyyar satıcı, gösterdiğimiz yeri kabul etmemiş; yine kendi bildiğini yaparak seyyar olarak satış yapmaması gereken Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki anıt önünde satış yapmaya devam etmiştir. 


MAHALLE SAKİNLERİNDEN ŞİKAYET VAR

•Yahya Kaptan Mahallesi sakinlerinin, Yahya Kaptan Anıtı önünde seyyar satış yapılan bu alanda mahalle asayişini olumsuz etkileyen çok ciddi unsurların olduğu için pek çok şikâyeti mevcuttur. 


KAYMAKAMLIK GEREĞİNİ YERİNE GETİRİN DEDİ

•İzmit Kaymakamlığı, İzmit Belediyesinden; yerel gazetelere “Parkın yanındaki tezgâha tepki” şeklinde haberlere konu olan yerle ilgili olayın soruşturulmasını istemiştir.

OLAY TAMAMEN KURGU

•İzmit Belediyesine tepki doğurmak amacıyla ve tamamıyla ajitasyon amacı taşıyan bir hareketle satış yaptığı aracını yakan Ahmet Karaman bu hareketlerini de video kaydına aldırarak, olayın ne kadar kurgu ve planlı olduğunu bizlere ve kamuoyuna göstermiştir. 

Kanunsuz ve haksız bir şekilde para kazanmak isteyen, kendisine yer gösterilmesine rağmen kendi kafasına buyruk hareket eden bu esnafın bu hareketi sadece İzmit Belediyesine değil, yıllarca kira ödeyerek, dükkânlarında emek ve alın teriyle satış yapan kent esnaflarımıza da hakarettir. 

İzmit Belediyesi, kanunlara uyan ve hukukun gereklerini yerine getiren her esnafın yanındadır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.

Saygılarımızla.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑