TURINDEXS
Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Güncel

Kartepe için KÖTÜ HABER

Suudi Arabistan Türk ürünlerine uygulamaya başladığı ambargodan sonra şimdi de vatandaşlarına ülkemizde aldıkları evleri SATIN baskısı yapmaya başladI

15 Ekim 2020 Saat: 14:49
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 571 kez okunmuştur

Kartepe için KÖTÜ HABER
Kartepe için KÖTÜ HABER

Suudi Hükümetinin aldığı bu karar özellikle son yıllarda Kartepe ve Sapanca Bölgesi’nde ev alan ya da yatırım yapan Arapları da etkileyecek ve bu bölgede peş peşe alınan evler satışa çıkmaya başlayacak.

Bu durum özellikle Kartepe ve Sapanca’daki Araplara ev yapan müteahhitleri de etkileyecek

Ev ve iş yeri alıyorlardı

Suudi arabistan vatandaşları son yıllarda Kartepe ve Sapanca Bölgesi’nde lüks evler ve villalar almaya başlamış hatta sadece bu kişilerin oturduğu siteler inşa edilmeye başlamıştı. Kartepe ve Sapanca’ya büyük ilgi gösteren Suudi Arabistan vatandaşları şimdi hükümetinin aldığı ‘Evlerinizi satın’ baskısından sonra evlerine müşteri aramaya başladıkları ve satın almak için  kaparo verdikleri evlerinden vaz geçtikleri öğrenildi. Bu durum şimdi bu bölgede Arap ve Suudi Arabistan vatandaşları için ev yapan, yatırım yapan kişileri de zor durumda bırakacak.

Suudi Arabistan hükümeti Türk mallarına aldığı boykot kararından sonra şimdi de daha da ileri giderek bu kararı aldı. Suudi Arabistan vatandaşları Türkiye’ye para transferi yapamadığı için ülkemizde yaptığı yatırımlarda yarım kalmıştı. Bunun en canlı örneği de 262 Towers inşaatı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑