TURINDEXS
Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Güncel

“Kaymakam hayatımı kararttı”

Çayırova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Eski Müdürü Mehmet Deveci, “Çayırova Eski Kaymakamı Mustafa Hotman resmen hayatımı kararttı” dedi

15 Ekim 2020 Saat: 16:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 618 kez okunmuştur

“Kaymakam hayatımı kararttı”
“Kaymakam hayatımı kararttı”

Çayırova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Deveci (38) eski kaymakam Mustafa Hotman tarafından hayatının karartıldığını ifade etti. Askerlik görevinde terörle mücadeledeki üstün başarıdan dolayı 2008 yılında Çayırova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda vakıf müdürü olarak göreve başlayan Mehmet Deveci’nin hayatını Çayırova Eski Kaymakamı Mustafa Hotman’ın altüst ettiğini belirtti. Mehmet Deveci, “2008 yılında Çayırova Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda vakıf müdürü olarak göreve başladım.

SAĞ TARAFIM TUTMUYOR

29 Mart 2017 yılına kadar 2 kaymakamla sorunsuz bir şekilde çalışıp başarıyla görevimi yerine getirdim. Çayırova Eski Kaymakamı Mustafa Hotman göreve başladıktan sonra hem şahsıma hem de diğer personel yaptığı mobbıng ve hakaretlere maruz kaldım. Bir gün yine Kaymakam Mustafa Hotman’ın şahsıma yönelik hakaretlerinden dolayı kaymakamın makam odasında bayıldım. Hastaneye kaldırıldım ve psikolojik tedavi görmeye başladım. Felç geçirip MS hastası oldum. Bu hastalıktan dolayı sağ tarafım işlevsiz hale geldi. Yaşanan bu olayın ardından Kaymakam Mustafa Hotman dönemin ilçe emniyet müdürü Ahmet Turan Güneş’e hakkımda tahkikat ve inceleme yapması için görevlendiriyor.

GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR

Dönemin ilçe emniyet müdürü Ahmet Turan Güneş 98 sayfalık rapor hazırlıyor. Ancak raporda eşim ve ailem dahil olmak üzere hiçbir suç unsur bulunmuyor. Ardından bu raporu öğrenen kaymakam Mustafa Hotman bu raporu teslim almıyor ve raporun teslim alınmasını engelleyerek görevini kötüye kullanıyor. Hakkımda yapılan asılsız inceleme ve araştırma bitmeden bana yapılan haksız işlemler için cumhuriyet savcılığı ve valiliğe şikâyette bulundum. Sözleşmemin haksız bir şekilde iptal edildiği için şikâyetçi oldum. 6 Haziran 2017 yılında hatalı SGK koduyla sözleşmem feshediliyor. Bunun üzerine Gebze 3. İş Mahkemesi’nde dava açtım.

GÖREVDEN ALINDI

Dava nedeniyle mahkeme emniyetten hakkımdaki raporu istedi. Bu sırada ilçe kaymakamı görevden alınması nedeniyle yeni gelen kaymakam Hasan Gözen emniyet raporu teslim alıyor. Kaymakam Hasan Gözen raporu Valilik makamına bildirelim ayrıca incelemeci teklifi doğrultusunda işlem tesis edelim diyor. Rapor valiliğe havale ediliyor. Rapor hakkında karar verilmeksizin havale edilmiş. Hakkımda yapılan inceleme ve araştırma neticesinde herhangi bir suç teşkil edecek fiil bulunmadığı raporuna rağmen yasal dayağı olmadığı halde işe geri alınmadım.  

HEM İŞİMDEN HEM SAĞLIĞIMDAN OLDUM

Şikâyetim üzerime İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen 2 müfettiş olayı soruşturup araştırarak konuyu Kocaeli İl İdari Kuruluna bildiriyor. Bunun üzerine Valilik tarafından soruşturma izni verildi. Kocaeli 9. Asliye Mahkemesi tarafından da 2020 tarihinde eski kaymakam Mustafa Hotman hakkında görevi kötüye kullanmaktan dolayı kamu davası açıldı. Davanın ilk duruşması 2 Aralık 2020 tarihinde görülecek. Yaşadığım olayların ardından hem işimden hem de sağlığımdan oldum. 4 yıldır babamın bana göndermiş olduğu emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyorum” dedi.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑