BRC ESTETİK
KARTEPE PALET

Spor

Kritik günler bizi bekliyor

Yeşil siyahlı ekibimiz Kocaelispor’u her anlamda çok zor günler bekliyor.

31 Mayıs 2020 Saat: 21:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 7.099 kez okunmuştur

Kritik günler bizi bekliyor
Kritik günler bizi bekliyor

2020-2021 futbol sezonunun Eylül ayı içerisinde başlayacak olmasının yanı sıra, Ağustos ayının ilk haftasında olağan genel kurulun yapılması gerekiyor

BAŞKANIN DURUMU BELİRSİZ

Kocaeli Spor’u bekleyen sıkıntılı bir süreç var. Bu sıkıntılı sürecin başında kulüp başkanı Hüseyin Üzülmez’in sağlık problemi ilk sırada yer alıyor. Üzülmez, kemoterapi tedavisi görüyor ve henüz tedavi sürecinin yarısına gelindi. Başkanın sağlık sorunları nedeniyle yönetim kurulunun da eli kolu bağlı durumda. Her hangi bir çalışma yapılamıyor. Gelirler kesildi ve personel maaşları bile ödenemez hale geldi.

1 TEMMUZ’DA KONGRE KARARI ALINACAK

Kocaelispor’u bekleyen ikinci sıkıntı ise kongre kararının alınması. Koronavirüs tedbirleri kapsamda spor kulüplerinin kongreleri ertelenmişti. Kocaelispor Yönetim Kurulu, Temmuz ayının ilk haftasında kongre kararı alması gerekiyor. Karar alındıktan üç hafta sonra kongrenin ilk oturumu yapılması gerekiyor. Mevcut koşullarda Kocaelispor olağan genel kurulu, Ağustos ayının ilk haftasına kadar sarkacak gibi görünüyor.

12 FUTBOLCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Ligler oynansa ve Kocaelispor şampiyonluk ipini göğüslediğinden bu kez bir başka sıkıntı ile karşı karşıya gelinecek. Kocaelispor’un şampiyon kadrosunda yer alan 12 futbolcunun sözleşmesi bitiyor. Sözleşmelerin uzatılması için futbolcularla anlaşmalar yapılmalı ve mali vecibeler yerine getirilmesi gerekiyor. Kocaelispor Yönetim Kurulu mevcut haliyle bu sıkıntıyı aşabilecek güce sahip değil. Kadronun korunması zor görünüyor.

EYLÜL’DE LİG BAŞLAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu ligleri tescil etse de ya da Temmuz ayı içerisinde hızlandırılmış bir şekilde oynatsa bile her kulüp gibi Kocaelispor’u karanlık geceler bekliyor. TFF’nin 2020-2021 futbol sezonunu Eylül ayı içerisinde başlatmış olması gerekiyor. UEFA 2020-2021 futbol sezonunun 2021 yılı Mayıs ayı içerisinde tamamlanması yönünde görüş belirtmişti. Liglerin o tarihte tamamlanması için Eylül ayında liglerin startının verilmesi gerekiyor.

TAKVİYE YAPILMASI ŞART

Ligler tescil edilse bile Kocaelispor’un mevcut kadrosu 2. Lig’i kaldırabilecek kalitede değil. Haliyle sözleşmesi biten futbolcularla öncelikli olarak masaya oturulacak ve anlaşma zemini aranacak. Fakat 3. Lig’de şampiyon olmuş bu kadroya en az 5-6 takviye yapılması gerekiyor. Mali tablonun çok kötü oluşu sadece Kocaelispor’u değil Türk futbolunu da krize sokmuş durumda. Takviye yapılamaz ise bu kadro ile 2. Lig’de işimiz çok zor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑