MEHMETİM MASA ÜSTÜ REKLAM
PAŞA YAŞAM MERKEZİ

Güncel

KYÖD yeni sezonu açtı

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği(KYÖD) tekrar açıldı

6 Ekim 2021 Saat: 22:49
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 43 kez okunmuştur

KYÖD yeni sezonu açtı
KYÖD yeni sezonu açtı

1947 yılında İzmit’te bir kaç yükseköğrenim gencinin dayanışma ruhuyla kurduğu KYÖD, koronavirüs salgını öncesinde yaşadığı yönetimsel sorunlar nedeniyle kapanmıştı.
Törende konuşan Başkan Didem Turan;” Kentle bağımız güçlüyse biz de güçlüyüz” dedi.

2019 ve 2020 yıllarında yaşadığı yönetimsel sorunlar yüzünden yıllardır faaliyet gösteren sosyal tesisler kapandı. Tüm sorunlar çözüldükten sonra açılmayı bekleyen (KYÖD)2020 yılı başlarında ortaya çıkan koronavirüs salgınıyla tekrar kapanmak zorunda kaldı.

“Uzun bir aradan sonra yine beraberiz”

Bugün düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan KYÖD Başkanı Didem Turan, koronavirüs nedeniyle 2020 Mart ayındaki kapanmayı göz önüne alırsak uzun bir süreden sonra bir aradayız. Geçtiğimiz yıl buluşamamıştık. Bu tören de yeni yönetim kurulumuzu tanıtıp onursal üyelerimize rozet vereceğiz. 2022 çalışmalarımız hakkında da bilgi vermek isterim. 10 ay sahada anket çalışması yaptık. Yönetim kurulumuz gelen talepler doğrultusunda ortak projeler geliştirme kararı aldık"

“75. Yaşımızda,75 öğrenciye burs vermek”

Projeleri hakkında bilgiler veren Turan, "2022 yılında 75. yaşını kutlayacağız. 2022 yılında KYÖD'u gençlere teslim edecek altyapıyı oluşturacağız. Üniversite öğrencisi olup ihtiyaç olanların desteklenmesi birinci önceliğimiz oldu. Geçtiğimiz yıl başlattığımız elektronik atık projesini yürütmeye devam edeceğiz. 75. yaşımızda hedefimiz 75 kişiye burs vermek.” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑