Siyaset

Nail Baki; “Tasarruf eden yönetim anlayışını kabul etmiyoruz”

31 Mart seçimlerinde Demokrat Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nail Baki, “Esnaflar ve gençler işsizlikten kırılırken, yoksulluk artarken tasarruf eden bir yönetim anlayışını kabul etmiyoruz” dedi

19 Nisan 2021 Saat: 16:24
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 71 kez okunmuştur

Nail Baki; “Tasarruf eden yönetim anlayışını kabul etmiyoruz”
Nail Baki; “Tasarruf eden yönetim anlayışını kabul etmiyoruz”

31 Mart seçimlerinde Demokrat Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nail Baki, seçimlerin 2. yılı münasebeti ile bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Kentin haklarını savunmayan bir yönetime ‘Sevdamız Kocaeli’ sloganı yakışmıyor” diyen Baki, “Bu kadar sorun işsizlik varken, pandemi döneminde 550 milyon TL tasarruf açıklaması garibime gitti. Esnaflar ve gençler işsizlikten kırılırken, yoksulluk artarken tasarruf eden bir yönetim anlayışını kabul etmiyoruz” şeklinde konuştu.

‘USTAM PROJESİ GÜZEL AMA…’

Belediyelerin asli görevinin yerel sorunları çözmek olduğunu söyleyen Baki, “Bu sorunlardan biri de işsizlik. Yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında işsizlik birinci sırada ki sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Hiçbir belediye başkanı bu sorunu görmezden gelemez, mazeret de üretemez. Pandemi döneminde gençlerimiz işsizlikten kırılırken, personel sayısını azaltması ile övünen bir başkanımız var maalesef. Ustam projesi kalifiye istihdam ihtiyacı olan sanayicilere ara eleman yetiştirmek amaçlı. Ama sanayicimiz şu anda kısa ve uzun vadedeki daralmadan dolayı işçi çıkarıyor ve istihdama ihtiyacı yok. Dolayısı ile bu proje doğru ama yanlış zamanda yapılıyor dolayısı ile istenilen sonucu vermeyecektir” dedi.

‘PROJELER İSTİHDAM SAĞLAMALI’

Gerçekleştirmiş olduğu projeler ile ulusal ve uluslararası ödülleri olan Baki, “O zaman çare tasarruf ile övünmek değil Büyükşehir Belediyemizin bizzat istihdam yaratacak yatırımları gerçekleştirmesi. Evsel ve Endüstriyel Atık Geri Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisleri, Sosyal Konutlar, Seka Yüksek Teknoloji Kağıt Fabrikası, Tarım ve Hayvancılık Çiftlikleri, Nikomedya Sarayı, Kartepe Ufo Konaklama Tesisi, Yurtdışı İstihdam Transferi gibi birkaç proje önerimiz var. Bunlar bizzat Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken yatırımlar. Sonuçta binlerce kişiye istihdam yaratacak projeler bunlar” ifadesini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑