MEHMETİM MASA ÜSTÜ REKLAM
PAŞA YAŞAM MERKEZİ

Röportaj

O, Kocaeli’nin gizli kahramanı

15 Temmuz 2016 Fethullahçı hain Darbe girişiminin 2.yıl dönümü gelmişken Sizin Kocaeli Gazetesi olarak, Basında fazla bilinmeyen ama o gecenin kahramanlarından olan, Mahmut Kıldiz ile sizler için özel bir röportaj yaptık.

15 Temmuz 2018 Saat: 12:08
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 61.069 kez okunmuştur

O, Kocaeli’nin gizli kahramanı
O, Kocaeli’nin gizli kahramanı

O, Kocaeli’nin gizli kahramanı

15 TEMMUZDA PARTİ BİNASINA GİDEN İLK KİŞİ
15 Temmuz 2016 Fethullahçı hain Darbe girişiminin 2.yıl dönümü gelmişken Sizin Kocaeli Gazetesi olarak,
Basında fazla bilinmeyen ama o gecenin kahramanlarından olan, İlimizde Ak Parti İl Başkanlığı binasına her türlü tehlikeyi göze alarak ilk giden Mahmut Kıldize ile sizler için özel bir röportaj yaptık.
Aynı zamanda Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu’nda Asbaşkanı ve İZAYDAŞ’ta müdür olarak görev yapan Kıldize o korku dolu geceyi Gazetemize şöyle anlattı:
Haberlerde fark eder etmez hemen evden dışarı çıktım. Her şeyi göze aldım. Parti binasının tehlikeli olacağını umursamadan oraya gittim. Parti binasına gittiğimde henüz kimse yoktu. Sonra yavaş yavaş gelenler oldu ve bütün Kocaeli ayağa kalktı.
O gece Saat 21.30’u beş ya da on dakika geçiyordu. 15 dakika sonra Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman geldi. 15 dakika daha geçti ki Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yanında Nuri Güney’le beraber binadaydı. 
Partiden gelecek olan emir her ne olursa onu yapacaktık. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız aynı zamanda Başkomutan idi ve olağanüstü bir durum söz konusuydu.
Allahın izniyle bu alçak Darbe girişiminin bastırılacağından zerre kadar ben ve arkadaşlarımın şüphesi yoktu ve nitekim bu alçak girişim yüce Türk milletinin desteği ile bastırıldı.”
Röportajımız esnasında Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Sijo Yüksel Yılmaz: “onunla gurur duyduğunu  Türkiye'de, her yerde Parti binalarına ilk giden kahraman yurttaşlarımızın tespit edilmesi gerektiğini vurguladı.”
PEKİ MAHMUT KILDİZE KİMDİR.?
Mahmut Kıldize 28.07.1972 Erzurum'da Dünyaya geldi. 1981 yılında Erzurum'dan ayrılan Kıldize İlköğretimini Altınova/Yalova da tamamladı.
Daha sonra Kocaeli'ye  gelen Kıldize Karamürsel İmamhatip ortaokulunu bitirdi. Liseyi de İzmit İmamhatip Lisesinden mezun olarak tamamlayan Kıldize 1998 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinin Maden Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
Çeşitli özel kurumlarda çalışan ve matematik dersi veren Kıldize 2004 yılında İzaydaş'ta çalışmaya başlamıştır.
2012 Temmuz ayından itibaren İzaydaş'ta Düzenli Depolama Alanları Müdürü olarak çalışmaya başlayan sayın Kıldize halen İzaydaş'ta  çalışmaya devam etmektedir.
Ayrıca Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Asbaşkanı olan Kıldize evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑