Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Siyaset

Seçimlere O Parti de girecek

Birinci Olağan Kongresini tamamlayan SOL Parti, seçimlere katılmak üzere konulan tüm yasal gerekleri eksiksiz yerine getirerek, seçimlere katılma hakkını kazandıklarını bildirdi.

15 Ekim 2020 Saat: 17:07
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 602 kez okunmuştur

Seçimlere O Parti de girecek
Seçimlere O Parti de girecek

Birinci Olağan Kongresini tamamlayan  SOL Parti, seçimlere katılmak üzere konulan tüm yasal gerekleri eksiksiz yerine getirerek, seçimlere katılma hakkını kazandıklarını bildirdi.

SOL Parti sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, pandemi etkisiyle sınırlı sürdürülen çalışmalarda 3 bini aşkın üye kazanıldığı ve 220 noktada SOL Parti örgütlerinin kurulduğu bildirildi.

"Bu köhnemiş düzeni SOL Değiştirecek!” denilen açıklamada şu bilgiler verildi:

“Şubat 2020’de başlattığımız 1. Olağan Kongre sürecimiz, pandemi koşullarının ortaya çıkardığı kısıtlar altında sürdürülmüş, il ve ilçe kongrelerinin ardından 14 Ekim 2020 tarihinde Büyük Kongre ile tamamlanmıştır.

Bu süreçte 50 il 220 ilçede SOL Parti kongreleri gerçekleştirilmiştir. Bu kongreler sonunda 42 il merkezi ve bu 42 ilin üçte bir ilçesinde örgütlenme tamamlanarak, seçim yeterliliği barajı aşılmıştır. 

SOL Parti, seçimlere katılmak üzere konulan tüm yasal gerekleri eksiksiz yerine getirmiş; seçimlere katılma hakkını kazanmıştır.”

Denizli'de SOL Parti üyesine gözaltı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑