MEHMETİM MASA ÜSTÜ REKLAM
PAŞA YAŞAM MERKEZİ

Spor

Şura da Sporun sorunları masaya yatırıldı

Kocaeli Kongre Merkezi'nde yapılan Kocaeli Spor Şurası ve Çalıştayında ilimizdeki tüm sorunlar masaya yatırıldı. Yapılan toplantılar sonunda sorunlara yönelik çözüm önerilerinin içerdiği bir rapor hazırlanacak

13 Ekim 2021 Saat: 14:58
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 36 kez okunmuştur

Şura da Sporun sorunları masaya yatırıldı
Şura da Sporun sorunları masaya yatırıldı

RAPOR HAZIRLANACAK

Spor Şurası ve Çalıştayı/Spor Master Planı çalışmalarına altlık oluşturmak, kentimizin ihtiyaçlarını ortak akıl ile değerlendirmek ve elde edilecek çıktıların aksiyona dönüşmesini sağlamak için yapılan Kocaeli Spor Şurası ve çalıştayında ilimizdeki tüm sorunlar masaya yatırıldı. Yapılan toplantılar sonunda  Kocaeli'nin spor şehri olması hedefine yönelik olarak, spor vizyonu oluşturmak üzere bir master plan hazırlama çalışması yapılacak. Yapılan çalışmalar, anketler, çalıştay sonuçları, literatür taramaları, toplanıp rapor haline getirilecek, mevcut durumu, diğer büyükşehir belediyeleri ile rekabet durumu, yapılması gerekenler, sorunlar, sorunlara yönelik çözüm önerilerinin içerdiği bir rapor hazırlanacak. Odak Grup Temaları 9 başlık özelinde tek oturum şeklinde yapıldı.  Kocaeli’nde spor kulüpleri ve futbolun gelişimi için izlenecek yol, spor kulüpleri ve futbolun sorunları için çözüm önerileri konuşuldu.

TOPLANTILAR YAPILDI

Spor Kulüpleri ve Futbol konulu gerçekleşen toplantıda TSYD Kocaeli İl Temsilcisi Metin Karan moderatörlük yaparken, Songül Erkan raportör olarak görev aldı ve toplantı boyuncu katılımcıların söylediklerini not aldı. Gazetemizin spor müdürü Yiğit Özcan ile birlikte toplantıya Çayırova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Şahin, Kocaelispor yöneticisi Veli Başkurt, Gedik Üniversitesi’nden Levent Yılmaz, KASKF yöneticisi Şaban Eraslan, Derince G.B Başkanı Esen Yiğit, Dilovası Belediyespor Başkanı Recep Laç, Yeşilovaspor Başkanı ve Doğantepespor teknik direktörü Ali Gürdal, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Turgut Emre Çakar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Figen Derin,Yenidoğan Serdarspor Başkanı Abdüladir Bayraktutar, Yenidoğan Serdarspor Voleybol antrenörü Yakup Debreli, Güneşspor yönetici Ali Şentürk, Kocaelispor’un eski futbolcusu Zeki Kaya KOÜ Araştırma görevlisi Gökhan Çakmak ile  Bithynia Spor Kulübü başkanı, Buz ve Kış sporları Federasyonu Başkanı Hüseyin Dizman katıldı.

ODAK GRUP TEMALARI

1.           Kocaeli Kent Yaşamı ve Spor                                                                                                                     

2.           Spor Eğitimi, Okul Sporları ve Altyapı

3.           Kamu Spor Yatırımları ve Özel Spor İşletmeleri

4.           Spor Turizmi, Doğa Sporları

5.           Su Sporları

6.           Salon Sporları *

7.           Engelliler ve Spor

8.           Spor Kulüpleri (Futbol- Kocaelispor)

9.           E-spor

Çayırova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Şahin, Kocaelispor yöneticisi Veli Başkurt, Belediyespor Başkanı Recep Laç, Yeşilovaspor Başkanı ve Doğantepespor teknik direktörü Ali Gürdal aynı masayı paylaştı.

Toplantı sonunda konuklar hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Atalı, spor şurasında bilgilendirme sunumu yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑