Siyaset

“Tüm kadrolarımız ile sokaktayız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Sandık Gelene Kadar Ayaktayız’ talimatının ardından il binasında önünde gerçekleşen programda konuşan Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Erken seçim artık kaçınılmaz olmuştur. Tüm kadrolarımız ile sokaktayız

9 Haziran 2021 Saat: 14:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 78 kez okunmuştur

“Tüm kadrolarımız ile sokaktayız”
“Tüm kadrolarımız ile sokaktayız”

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son zamanlarda her fırsatta erken seçim istediğini yinemekte. Kılıçdaroğlu, erken seçim konusuda parti örgütüne ‘Sandık Gelene Kadar Ayaktayız’ mesajı verdi. Genel başkanın talimatının ardından Kocaeli İl Örgütü, il başkanlık binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

“UZUN SÜREDİR MÜCADELE EDİYORUZ”

Programda ilk olarak konuşan İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, ““Ülkemizi ve devletimizi etkisi altına alan pandemi ile uzun süredir mücadele ediyoruz. İktidar halkın derdine derman olmayan ekonomi paketleri ile vatandaşını yalnız bırakmıştır. Merkez bankasının 128 milyar dolarlık rezervini açıklamayanlar, vatandaşa kemer sıkın deyip lüksünden vazgeçmeyenler, söz konusu esnafa, çiftçiye nitelikli destek vermeye gelince gözleri kör olmuştur. Kobilere nefes kredisi olarak verdikleri kredi, yüksek faiz nedeniyle insanların belini büküyor. Esnafımız en zor zamanlarda hükümetten destek alamadığı gibi daha fazla borçlandırmıştır.

“VATANDAŞ MUTLU DEĞİL”

Bizler Kocaeli il örgütü olarak ilçe ilçe esnafımızı ziyaret ediyoruz. Siyaset yapmadan halkın taleplerini soruyoruz. Esnafın sesini herkese duyurmaya çalışıyoruz. Çözümler de yardımcı oluyoruz. CHP’nin il ve ilçe başkanları olarak ‘kafanızı çıkarın esnafın halini hatrını sorun bir kulak verin’ diyoruz. Onlar vatandaşın dertlerine kulaklarını tıkayıp, ‘mutlu şehir’ diyorlar. Vatandaş mutlu mu, esnaf mutlu mu? Hayır değil. Bugün başka bir vatandaşımızın canına kıydığının haberini yeni aldık. Kocaeli nasıl mutlu olsun?  İktidar vatandaşın parası ile mutlu şehir tabelası asıyor. Vatandaşın parasını bu işlere harcamayın. Kocaeli eksik ve yarım kalmış projeler şehridir. Kocaeli mutlu değil, bizler bu tabloya karşı her gün sokakta her gün halkın yanındayız.

“İNTERNET OLMAYAN MAHALLELER VAR”

Kocaeli’de interneti olmayan mahalleler var. Kocaeli’de ‘çocuklar uzaktan eğitime katılamıyor diyoruz.’ Ses yok. ‘İzmit’te Kartepe’de Akmeşe’de elektrik yok ‘diyoruz. Esnaf jenaratörünü harcıyor diyoruz.’ Yine ses yok. ‘Hayvancılık bitiyor diyoruz.’ Yine ses yok. ‘Pandemi doğru ve eşitlikçi yönlendirilmiyor. Dermanı kalmamış meslek grupları var’ diyoruz. Yine ses yok. ‘Hava kirliliği, çevre kirliliği su kirliliği şehrin damarlarını kurutuyor diyoruz.’ Yine ses yok. Yıllardır deniz salyası öldürüyor dedik. Doğal bir olay dediniz. Kendiniz ‘Marmara’yı fosiptik gibi kullandık’ dediniz. Marmara denizinin durumu ortada. Balıkçılar denizini istiyor. Marmara denizini istiyor. Bizler CHP ailesi olarak belediye başkanları ve tüm yönetimimizle birlikte, iktidarın duymadığı sesi hep birlikte tam kadro duyuracağız.

“DÖRT BİR YANA YAYIYORUZ”

Vatandaşın sesine kulak vermek için, halkın iktidarını kurmak için saha çalışmalarımızı, Kocaeli’nin dört bir yanına yayıyoruz. Kocaelililer artık Kocaeli’nin sıkıntılarını konuşacak. Derdimiz iktidar sahiplerini kabuğundan çıkartmak ve halkın derdine odaklamak. Memleketin durumu ortada, artık tuz koktu. Erken seçim artık kaçınılmaz olmuştur. Tüm kadrolarımız ile sokaktayız. Basınımıza sesleniyoruz. Gelin bu ziyaretlerin denetçisi olun. Birlikte esnafın sorunlarını dinleyelim. Ülkemizin tertemiz insanlarına ihanet edenlerle vedalaşma vakti geldi artık. Türkiye hiç olmadığı kadar erken seçime hazır. CHP Kocaeli ailesi olarak biz de hazırız. Sandık gelene kadar ayaktayız. Sandık gelene kadar sokaktayız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi - Kocaeli Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑