Ceyyıl Haber iç Reklam 1

Siyaset

‘Üniversiteler, tek adamların hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür’

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Sözcü Gazetesi’nin geçtiğimiz yıllarda haber olarak verdiği ve Gazeteci Ali Ekber Ertürk tarafından hazırlanan skandal haber üzerine üniversitelerde yaşanan usulsüzlüklere ilişkin değerlendirmelerde bulund

24 Eylül 2020 Saat: 16:47
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 4.323 kez okunmuştur

‘Üniversiteler, tek adamların hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür’
‘Üniversiteler, tek adamların hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür’

Genel Başkan Uysal, Hakkari Üniversitesi Rektörü Ömer Pakiş’in İlahiyat Fakültesi Dekanlığı döneminde 28 adayı eleyip oğlu Halit Ziya Pakiş’i fakültesine araştırma görevlisi olarak alması ve Samsun Üniversitesi Rektörüne lüks makam aracı kiralanması haberlerine ilişkin sosyal medya hesabı twitter üzerinden eleştiride bulunarak olayları kınadı.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“AHBAP-ÇAVUŞ DÜZENİ VE KAYIRMACILIK GENÇLERİMİZİ ÜLKESİNE YABANCILAŞTIRMAKTADIR”

 

Hepimiz üniversitelerimizin ilim ve ahlak yuvası olması gereken saygın kurumlar olduğunu bilir ve düşünürüz. Ancak öylesine haberlerle karşılaşıyoruz ki gelinen noktaya kızmamak, üzülmemek mümkün değil. Kim bilir kaç defa duyduk nokta atışı olarak, kişiye özel ilanla kadrolara atama haberini veya kurumlardaki lüks araç merakını.

 

Üniversiteler son yıllarda; dünyada yankı uyandıracak herhangi bir yayını, icadı veya bilgi üretimi ile değil de çoğunlukla alınan/kiralanan makam aracı, usulsüz atama, kayırmacılık, yolsuzluk türünde skandallarla haber oluyor.

 

“TEK ADAMLARIN HESAP VERMEDİĞİ ÇİFTLİK”

 

Parti devletine dönüşmüş iradeden alınan güç ve cesaretle üniversiteler, “Tek Adamlar”ın hesap vermediği çiftliğine dönüşmüştür.

 

İşte bütün bunlar, bu ülkede etik üretmesi gereken kurumların içine düştüğü batağın, çürümüşlüğün fotoğrafıdır! Daha da vahimi, bu halin geniş kitleler ve kamuoyu tarafından kanıksanmasıdır.

 

“TOPLUMSAL DENGENİN SAĞLANMASI İÇİN FIRSAT EŞİTLİĞİ ŞARTTIR”

 

Türkiye Cumhuriyeti’nde birlik ve beraberliğin, sağlıklı toplumsal mobilizasyonun ve dengenin en önemli aracı, eğitim yoluyla fırsat eşitliğidir. Ahbap-çavuş düzeni ve kayırmacılık toplumda derin yaralar açmakta, özellikle gençlerimizi ülkesine yabancılaştırmaktadır.

 

 

“KUL HAKKI YİYENLERİ İFŞA EDECEĞİZ”

 

Biz, Demokrat Parti olarak gençlerimizin, vatandaşlarımızın hakkının başta TBMM olmak üzere her yerde ve her zaman takipçisi olacağız ve bu kul hakkı yiyenlerin kamuoyunda ifşa olmasına çalışacağız.

 

Dün, sınav sorularını çalan FETÖ’cüler gençlerimizin geçmişini çalmışlardı. Bugün ise keyfi bir yönetim anlayışını benimsemiş AKP iktidarının devam etmesi için hukuksuzlukları, yolsuzlukları bir iman meselesi haline getirip savunacak kadrolar oluşturmak için çalışılıyor. Dünü çalınan gençlerimizin bugünü, yarınları çalınmaya devam ediyor maalesef.

 

Bizler, bu çürümüş ama bir yanıyla da kanıksanmış ‘bal tutan parmağını yalar’ düzenini yıkacağız. Gençlerimizin dününü çaldılar, ancak yarınlarını çaldırmayacağız.

 

Biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye’de bir gencimiz ‘Ben alın teri döktüm, okulumu bitirdim, sınavlarda başarılı oldum, hakkımı ne şah ne padişah yiyemez’ diyebildiği ve hakkını alabildiği gün ülkede adalet işliyor demektir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑