BRC ESTETİK
KARTEPE PALET

Eğitim

Vali Yavuz'dan LGS mesajı

Sevgili Öğrenciler; Mart ayından bu yana ülkemizi de etkisine alan korona virüs nedeniyle ikinci dönem okullarımız kapalı olsada, Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmenleriniz tarafından verilen uzaktan eğitimlerle sizler bu sınava hazırlandınız.

20 Haziran 2020 Saat: 15:02
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 4.172 kez okunmuştur

Vali Yavuzdan LGS mesajı
Vali Yavuz'dan LGS mesajı

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı için ilimiz genelinde 340 okulumuzda 37.988 öğrencimiz sınava girecek olup, 7.659 öğretmenimiz görev yapacaktır. Sınav Merkezi olan okullarımıza yeteri kadar dezenfektan ve maske dağıtımı yapılmak suretiyle her türlü sağlık, hijyen, güvenlik ve ulaşım konularında gerekli tedbirler ilgili kurumlarımız tarafından alınmıştır. Tüm hazırlıklarını tamamlayan okullarımız sınava girecek öğrencilerini beklemektedir.

Liselere Geçiş Sınavı sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir. Birinci bölüm 09.30'da başlayacak ve 10.45'te sona erecek, ikinci bölüm ise 45 dakikalık aradan sonra 11.30'da başlayıp 12.50'de sonlanacaktır.

Sınava girecek öğrencilerimizin sınav yerlerine toplu taşıma araçlarıyla gidecek olmaları halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gidilmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacaklardır ve öğrencilerine okul bahçesine kapısına kadar eşlik edebileceklerdir.

Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan sevgili öğrencilerimiz; elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikçiliğe dayalı araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑