BRC ESTETİK
KARTEPE PALET

Siyaset

YILDIZLI'DAN SERT ÇIKIŞ

CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür YILDIZLI, bugün ilçe başkanları ile biraraya gelerek gündemi değerlendirdi.

5 Haziran 2020 Saat: 18:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 8.268 kez okunmuştur

YILDIZLIDAN SERT ÇIKIŞ
YILDIZLI'DAN SERT ÇIKIŞ

Toplantı sonrası yaptığı basın açıklamasında milletvekilliği düşürülen vekillerle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Dün hukuka aykırı bir şekilde milletvekiliği düşürülen milletvekilimiz Enis BERBEROĞLU ile Leyla GÜVEN ve Musa FARISOĞULLARI'na yapılan; şahıslardan ve partilerinden bağımsız olarak doğrudan millet iradesine karşı yapılmış siyasi bir darbedir.
Yargılama süreçlerindeki şaibelerin ve hukuksuz uygulamaların hepimiz tanığı olmuştuk. Bu süreçte yapılan hak ihlallerine karşı Anayasa Mahkemesi'e yapılan bireysel başvuruya ilişkin bilgi ve belgeler ise daha yeni istenmişti. Hal böyleyken saraydan gelen talimatla, yangından mal kaçırır gibi mecliste fezlekelerin okunmuş olması, yargıdaki siyasallaşmanın meclisteki tezahüründen ibarettir.
Halkın oylarıyla seçilmiş, temsil yetkisi ve görevleri devam eden, yerleri yurtları belli olan milletvekillerinin, üstelik cezaların vekillik görevi bittikten sonra çektirilmesine ilişkin yargı kararı varken gerçekleştirilen bu haksız uygulama halk iradesini hiçe saymaktır.
Diğer yandan Sn. BERBEROĞLU'un cezasına ilişkin yargıtay onama kararının üzerinden iki yıl geçmiş ve bu süre içerisinde aralarında AKP'li vekillere de ait olanlarla birlikte bekletilmişti. Buna karşın, bir CHP'li ve iki HDP'li vekille ilişkin fezlekeleri birlikte okunmasının altında sarayın başkaca küçük hesapları ve şark kurnazlıkları olduğunun da farkındayız.
Ne var ki; "Herkes için adalet" diyerek yürüdüğümüz yolda hiç kimse, adalet mücadelemizi saray oyunlarına kurban etmemizi veya bizim kaçak dövüşmemizi beklemesin. Cumhuriyet Halk Partisi'nin düsturunda; haksızlık kimden gelirse gelsin ve kime yapılırsa yapılsın karşı çıkmak ve hakkı gasbedilenin yanında olmak vardır.
Hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelemizi yılmadan, korkmadan ve baskılara boyun eğmeden sürdüreceğiz. Demokrasi yolunda fedakarlık yapmak gerekiyorsa da bunun ilk gönüllüsü de biz olacağız.

CHP KOCAELİ İL BAŞKANI

Özgür YILDIZLI

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Sizin Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑